Arbor Networks

Dağıtık hizmet engelleme (DDoS) saldırıları, kurumlar için günümüzün en önemli BT tehditlerinden biridir. İnternet korsanlığı, siber terörizm ve İnternet suçlarının yükselişi ile DDoS saldırıları da daha büyük boyutlarda, daha sık ve gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Aslında DDoS saldırıları, gelişmiş bir tehdit aracı olarak her geçen gün daha çok kullanılmaktadır. Arbor Networks'ün tamamı dünya çapında gerçekleştirilen güvenlik araştırmaları ile desteklenen Pravail portföy çözümleri, kurumlara verdiği ağ faaliyetlerinin tamamına kurumsal çapta görünüm imkanı, kritik saldırı bilgilerine erişimle anında düzeltme ve uzman engelleme özelliği ile gelişmiş bu tehditlere kafa tutar. Arbor, (Pravail Availability Protection System) APS ile kurumlara kanıtlanmış, taşıyıcı sınıfı DDoS savunma teknolojisini kurumsal ihtiyaçlar için özel olarak tasarlanmış bir platform ile birlikte sunar.

Çok Katmanlı Kurumsal Koruma için İlk Savunma Hattı
Kullanılabilirlik saldırıları, uygulama katmanını hedefleyen bant genişliği düşük saldırılar ve/veya yüksek hacimli "flood" saldırıları da dahil olmak üzere birçok farklı formda karşımıza çıkıyor. Bant genişliği düşük saldırıların bazıları kuruma zarar verebilir, ancak yine de sağlayıcı tabanlı çok sayıda bulut içi DDoS çözümünün radarından kaçabilmektedir. Flood saldırılar, veri merkezini İnternet bağlantıları ile bombalayabilir ve bunları azaltmanın en iyi yeri sağlayıcı şebekesidir. Farklı saldırı türlerine ile uygun bir şekilde cevap verebilmek için kurumlara hem sağlayıcı tabanlı hem de kurum içi koruma sağlayan kapsamlı bir DDoS çözümü gerekir. Kurumların karmaşık DDoS saldırıları ile mücadelesinde Pravail APS, kurum içi koruma ile ilk savunma hattı görevini görür. Pravail APS, aşağıdakileri proaktif bir şekilde izler ve engeller:
DDoS Uygulama Katmanı Saldırıları
Duruma Zarar Veren Saldırılar
Hacimsel saldırılar (bağlantı kapasitesine kadar)

Bu hizmet sayesinde kurumlar, daha büyük saldırılar kullanılabilirliklerini tehdit ettiğinde üst servis sağlayıcıları otomatik olarak uyarabilir. Cloud Signaling ile kullanıcılar, DDoS saldırılarınınbulut azaltmasını bireysel koruma gruplarına indirgeyebilir. Arbor, aynı zamanda Arbor Cloud ile gelişmiş DDoS saldırıları için başka bir alternatif sunuyor. Pravail APS kurum içi koruma olarak kullanıldığında Arbor Cloud, Arbor'un DDoS güvenlik uzmanlarının çalıştığı istek üzerine trafik temizleme servisi, hafifletilemeyecek kadar büyük olan hacimli DDoS saldırılarına karşı hızlı bir kurum içi savunma sağlar.

Geleneksel Çevre Güvenlik Çözümleri, DDoS Saldırılara Karşı Koruma Sağlayamaz
Güvenlik duvarları ve saldırı önleme sistemleri (IPS) gibi geleneksel çevre güvenlik cihazları, katmanlı bir savunma stratejisinin temel unsurlarıdır, ancak DDoS sorununu çözmek üzere tasarlanmamıştır. Güvenlik duvarları, veri merkezi kaynaklarına erişimi yöneten politikaların uygulanmasını sağlar ve IPS cihazları da bilinen güvenlik açıklarını istismar edebilen tehditleri engeller. DDoS ise farklı bir sorun olarak karşımıza çıkar. DDoS saldırıları; bağlantı kapasitesi, oturum kapasitesi, uygulama servis kapasitesi (örn. HTTP(S), DNS) veya arka uç veri tabanları gibi kritik kaynakları yormak üzere tasarlanmış çoklu kaynaklardan gelen güvenli trafikten oluşmaktadır. Bu trafik, yetkilendirilmiş olduğundan ve kötü amaçlı yazılımların imzası olarak bilinen içerikler içermedikleri için güvenlik duvarları ve IPS tarafından durdurulmaz. Bu nedenle de güvenlik duvarları ve IPS sıklıkla DDoS saldırılarına yenik düşer. Ağa bağlı olan durum bilgili denetleme cihazlar olduklarından DDoS saldırılarının istismar etmeye çalıştığı güvenlik açıklarının birçoğu ile karşı karşıyadırlar. Kullanılabilirliği hedef alan DDoS tehditlerine özel yeni bir sınıf güvenlik ürünü gerekmektedir. İşte Pravail APS size bu çözümü sunar