Forcepoint Data Security Suite

Kapsamlı veri kaybı önlemesi (DLP)
Forcepoint Data Security Suite ürünü 3 modül içerir — Data Security Gateway, Data Discover ve Data Endpoint — kötü niyetli kullanıcılar ve istemsiz kazalarla verilerin kaybolması riskini yönetir. Her bir modül isteğe göre ayrıca lisanslanabilir.

Ürün Özellikleri

Forcepoint TRITON™ Unified Security Center web, eposta ve veri güvenliği çözümlerini raporlamayı ve yönetmeyi sağlayan web tabanlı bir arayüzdür. 55 adetten daha fazla hazır raporlar, kural sihirbazları ve konfigürasyon örnekleri içerir. Forcepoint farkı: DICE (Data Identification & Classification Engine) Gerçek-zamanlı kullanıcı , veri ve istikamet farkındalığı ile oluşan sınıf belirleyicilerin kombinasyonu TRITON mimarisi boyunca yüksek doğruluk ve tutarlı veri kaybı önlemeyi sağlar. DICE tek bir konsoldan ağ geçitleri ve uçnoktalar için politika yönetimini sağlar. Hassas bilgilerin korunmasını ve belirlenmesini sağlayan 1700’den fazla politika ve örnekler. 1,100 'den fazla ön-tanımlı içerik sınıflandırıcılar ile hassas bilgilerin türlerini belirler. Beklenmedik davranışları algılar – küçük miktarlardaki gizli verinin çoklu iletişim kanalları üzerinden gönderilmesi gibi...

Optik karakter tanıma (OCR) özelliği ile görüntüler içinde gömülü olan hassas verileri tanımlar ve kaybını önler. Hazır web proxy ile esnek dağıtım opsiyonları ve üçüncü parti web proxyleri ile entegrasyon

1.DATA SECURITY GATEWAY

Gizli verilerin gizli kaldığından emin olun

Forcepoint Data Security Gateway hassas verilerin yanlışlıkla veya kasıtlı olarak ağ dışına aktarılmasını önler. Web, eposta, FTP, mobil epostalar için Active Sync vb. gibi ortak ağ iletişim kanallarını izler.

Ürün Özellikleri

Forcepoint TRITON™ Unified Security Center web, eposta ve veri güvenliği çözümlerini raporlamayı ve yönetmeyi sağlayan web tabanlı bir arayüzdür. 55 adetten daha fazla hazır raporlar, kural sihirbazları ve konfigürasyon örnekleri içerir. Sosyal medya uygulamalarında hangi verinin nereye kim tarafından gönderildiğini kapsayan gerçek-zamanlı hedef bilincine sahip eşsiz görünürlük.

Engelleme, karantinaya alma, şifreleme ve gerçek-zamanlı kullanıcı bildirimi gibi politika-tabanlı otomize edilmiş uygulama opsiyonları.

Resim dosyaları içerisinde yer alan gizli bilgilerin OCR kullanılarak belirlenmesi.
Kritik gizli bilgilerin düzenlenmiş veri ve parmakizleri için standart politika örneklerini de kapsayan kapsamlı veri belirleme teknolojileri

2. DATA DISCOVER

Kritik bilgilerinizi nerede olursa olsun, bulun

Forcepoint Data Discover ağ, e-posta sunucuları ve masaüstü / dizüstü bilgisayarlarda agent ile ya da agent olmadan keşif işlemleri yapar. Şifreleme,dosya kaldırma, dosya değiştirme, denetim ve kayıt tutma gibi gerekli iyileştirme aksiyonlarının alınmasını sağlar.

Ürün Özellikleri

Ağ, uçnokta vb noktalarda bulunan kritik verileri belirler ve sınıflandırır.
Kritik verilerin bulunduğu ortamlarda gerekli iyileştirme aksiyonlarını otomatik bir şekilde yapar.
Planlanmış tarama işlemlerini talebin az olduğu saatlerde yaparak sunucu performansına en az etkiyi yansıtır.
Forcepoint PreciseID™ teknolojisini, konuşulan lisanı, dijital parmakizleri ve optik karakter tanıma(OCR) özelliklerini kullanarak kritik bilgileri doğru bir şekilde tanımlar.

3.DATA ENDPOINT

Kritik verilerinizin nasıl kullanıldığını kontrol edin

Forcepoint Data Endpoint, gerçek-zamanlı trafiği izler ve görünürlüğü arttırır ve izin verilen kritik bilgileri kimin kullandığını, nasıl kullandığını, nereye gönderildiğini ve uçnoktada veri kaybı önlenmesi için hangi aksiyonun alındığını kontrol eder.

Ürün Özellikleri

Sektörde MAC OS X desteğini kapsayan ilk ve tek endpoint çözümü.
Ağ uçnokta koruması enable iken, parmakizleri uçnoktada sıkıştırılarak saklanır.
Engelleme, uygulama kontrol/kaldırma, denetim/kayıt tutma, onay verme, USB’ye şifreleme ve kullanıcıya bildirme gibi politikaları otomatik bir şekilde uygular.
Uçnokta batarya üzerinde çalışırken keşif özelliğini disable etmek gibi uçnokta üzerine en az etki edecek şekilde çalışır.
Uçnoktalardaki hassas veriler için gerekli aksiyonları belirler, sınıflandırı ve otomatize eder.