Sophos Next Generation Endpoint Protection

Masaüstü ortamınız için sofistike, ancak basit güvenlik. Sophos Endpoint Protection Windows, Mac ve Linux sistemlerinizi kötü niyetli yazılım ve hedefli saldırılar gibi gelişmiş tehditlere karşı korumayı kolaylaştırır. Yeni nesil uç nokta koruması, kötü amaçlı trafik algılaması gibi yenilikçi teknolojiler tehditleri kolaylıkla önlemeyi, algılamayı ve düzeltmeyi sağlamak için SophosLabs'tan gelen gerçek zamanlı tehdit istihbaratıyla bütünleştirilir. Web ortamı, uygulama ve sistemlerle ilgili erişim politikaları, kullanıcılarınızı gittikleri her yerde takip eder. Ayrıca güvenlik duvarınız ve uç nokta kullanıcılarınız bir Security Heartbeat uygulamasını paylaşabilir.

Önemli Noktalar

Kötü amaçlı yazılım, Host Giriş Engelleme Sistemi (HIPS) ve kötü niyetli trafik algılama gibi alanlarda yenilikçi koruma

Kapsamlı politika uygulanışı için Web, uygulama, cihaz ve veri kontrolü

Kullanıcılar ister şirket ağı içinde, ister dışında olsun kullanıcı için zorunlu haldeki Web filtreleme

Kripto-fidye yazılımını durdurur ve etkilenen dosyaları otomatik olarak önceki haline getirir

Kötüye kullanım engellemesi, saldırganların yazılım güvenlik açıklarını kötüye kullanılmasına yönelik yintemleri engeller

Adli düzey sistem temizliği

Dağıtımınızı yönetmek için cloud tabanlı Sophos Central'ı seçin veya Sophos Kurumsal Konsolu'nu kullanın

Yenilikçi Koruma

Sophos Endpoint Protection, alışılagelmiş imza tabanlı zararlı yazılım önleme yöntemlerinden çok öteye geçmektedir.
SophosLabs'dan gelen gerçek zamanlı tehdit istihbaratlarını kullanarak şüpheli davranışları ve faaliyetleri ilişkilendirir. Kötü niyetli URL'lerden kötüye kullanım web kodlarına ve beklenmedik sistem komut- kontrol trafiğine dek tüm noktaları birleştirerek veri güvenliğinizi sağlarız. Sonuç, daha az virüs bulaşmış bilgisayar ve hedefli saldırılar / veri ihlallerine karşı daha iyi korumaktadır.

Tam kontrol

Uç nokta aracısı ve yönetim konsolu arasındaki kesintisiz entegrasyon sayesinde web, uygulama, cihaz ve veri politikalarınızı kolaylıkla yürürlüğe koyun.
Web Kontrolü, şirket ağının içinde ve dışında kategori bazlı web filtrelemesi
Uygulama Kontrolü uygulamaların işaret et ve tıkla şeklinde isim ve kategoriye göre engellenmesi
Çevresel Kontrol, Çıkarılabilir medyaya ve mobil cihazlara yönetilen erişim
Veri Kaybını Önleme (DLP), Önceden oluşturulmuş veya özel kuralları kullanarak yetkisiz veri akışını kısıtlama

Intercept X

Yeni nesil Kötüye kullanım karşıtı, Fidye yazılımı karşıtı, ve Sorun Kaynağı Çözümlemesi Sophos Intercept X mevcut uç nokta güvenliğinizin üzerine imza dosyasına bağlı kalmaksızın eksiksiz, katmanlı korum ekler.

Önemli Noktalar

Anında kötüye kullanım savunma
Fidye yazılımı karşıtı CryptoGuard teknolojisi
Sorun kaynağı çözümlemesi
Sophos Temizleme ile kalıcı kötü amaçlı yazılım temizleme
Varolan antivirüs yatırımınızı etkinliğini artırır

Yeni nesil uç nokta korumanızı kurun

Basit dosya tarama günleri çoktan gitti.Artık hedefiniz tehditlerin cihazınıza ulaşmasını önlemek, çalıştırmadan önce durdurmak, önleyici yöntemleri aştılarsa bunu tespit etmek ve sadece kötü amaçlı yazılımları temizlemek değil, bunların uç nokta kullanıcılarınıza yaptığı her şeyi analiz etmek ve geri almaktır.
Sophos Intercept X, kendi özelleştirilmiş yeni nesil uç nokta güvenlik çözümünüzü oluşturmanıza olanak tanıyan çok sayıda teknoloji katmanı kullanır.

Tehlikeye Açık Haldeki Yazılımlarınızı Koruyun

Kötüye kullanım karşıtı teknoloji ortak kötü amaçlı yazılım dağıtım tekniklerini tanıyıp engelleyerek tehditleri bunlar bir sorun haline gelmeden durdurur ve böylece uç noktalanızı bilinmeyen tehditlerden ve geçmişten aktarılan güvenlik açıklarından korur.

Etkin fidye yazılımı tespiti

CryptoGuard teknolojisi kötü amaçlı veri şifrelemesini eşzamanlı tespit ederek fidye yazılımlarını iş üstünde yakalar. Güvenilir dosya veya süreçler korsanlığa maruz kalmış ve zarar görmüş olsa bile, CryptoGuard bunları durduracak ve kullanıcılarla veya BT destek personeliyle herhangi bir etkileşimleri olmaksızın etkisiz hale getirecektir. CryptoGuard, uzaktaki bilgisayarları, belgelerinizi ve diğer dosyaları değiştirmeye çalışan yerel süreçleri takip ederek dosya sistemi seviyesinde sessizce çalışır.

Sorun kaynağı çözümlemesi

Kötü amaçlı yazılımları tanımlamak, dışlamak ve sisteminizden çıkarmak kısa süreli çözümü sağlamaktadır. Fakat kötü amaçlı yazılımın kaldırılmadan önce ne yaptığını veya ilk etapta nasıl sisteminize bulaştığınız gerçekten biliyor musunuz? Sorun kaynağı çözümlemesi saptamaya ek olarak sizi bu saptamaya götüren tüm olayları gösterir. Zararlı yazılımlar tarafından hangi dosyalara, işlemlere ve kayıt defteri anahtarlarına temas edildiğini anlayabilir ve sistemi eski haline getirmek için geri sarabilirsiniz.

Geleneksel güvenliğinize yeni nesil korumayı ekleyin

Sophos Intercept X mevcut istenmeyen yazılım karşıtı ve fidye karşıtı koruma sağlayan geleneksel güvenlik sisteminizi destekleyerek onun üzerine güçlü ,yeni nesil bir istenmeyen yazılım karşıtı ve antivirüs uygulama desteği sağlamaktadır. Geleneksel çözümlerin engelleyemediği saldırı vektörlerini ortadan kaldırarak, Sophos Intercept X, güvenlik durumunuzu güçlendirmeye ve esnekliği artırmaya yardımcı olur.